Netestováno na zvířatech – seznam

(KRMIVO DOLE)

 

Seznam značek s HCS-HHPS dostupných v ČR

EDIT: NENÍ BOHUŽEL V NAŠICH SILÁCH UPDATOVAT KAŽDOU ZMĚNU NEBO NOVINKU, PROTO PŘIDÁVÁME UŽ JEN FIRMU GARNIER, KTERÁ ZÍSKALA CERTIFIKÁT V ROCE 2021, A DÁLE SE PROSÍM ŘIĎTE OFICIÁLNÍM SEZNAMEM NA TOMTO ODKAZE:  https://crueltyfreeinternational.org/leapingbunny

 

Kosmetika a prostředky pro domácnost s HCS/HHPS (a tedy netestované na zvířatech) dostupné v ČR (značky s označením „pouze přes internet“ lze koupit pouze v zahraničních e-shopech, ale s doručením do ČR):
 

100% Pure – http://www.100percentpure.com/http://www.100pure.cz/ 

Adam´s Naturals (pouze přes internet) – www.adamsnaturals.com

Aftercare – www.theaftercarecompany.com

Any Cosmetics – www.theanycosmetics.com
Argital –  www.argital.it

Astonish – http://www.astonishcleaners.com/ 

Aubrey Organics – www.aubrey-organics.com 

Badger – www.badgerbalm.com

Balm Balm – www.lavanda.cz/balm-balm/c-1163/ ; www.balmbalm.com

Beautiful Movements Cosmetics – www.bmbeauty.com

Beauty Without Cruelty – www.bwcshop.com

Bio-D – www.biodegradable.biz

Bria Organics (pouze přes internet) – www.briaorganics.com

Chirp cosmetics company (pouze přes internet) – www.chirpcosmeticscompany.com

CORE cosmetics (pouze přes internet) – www.corecosmetic.com

Crazy Rumors – www.crazyrumors.comwww.rumors.cz

Cuccio Naturale – www.cuccio.com

Dermalogica – www.dermalogica.comwww.dermalogica.cz

Desert Essence – www.desertessence.com

Douces Angevines – www.doucesangevines.com Pozn: Tato značka HCS nemá, ale má obdobný certifikát organizace One Voice – více informací

Dr. Bronner´s Magic Soaps – www.drbronner.com

Earth Friendly Products – www.ecos.com

Ecocare (pouze přes internet) – www.ecocareorganic.com

Ecocolors (pouze přes internet) – www.ecocolors.net

Ecover –  www.ecover.com

Ecozone – http://www.ecozone.com/ 

Emerita (pouze přes internet) – www.emerita.com

Everyday Minerals – www.everydayminerals.com

Faith in Nature – www.faithinnature.co.uk

Farm Dog Naturals (pouze přes internet) – www.farmdognaturals.com

FíOR Minerals (pouze přes internet) – www.fiorminerals.com

Forever Living Products – www.foreverliving.com

Forsythe Cosmetic Group (značka Color Club) – www.cosmeticgroup.com

Freeman – www.freemanbeauty.comwww.calco.cz

Garnier – www.garnier.co.uk

Gloss & Toss (pouze přes internet) – www.glossandtoss.net

Hurraw!Balm – www.hurrawbalm.comwww.bangbag.cz/content/13-o-balzamech-hurraw

Ilia Beauty – www.iliabeauty.com

Inlight Organic Skincare – www.inlight-online.co.uk

Jason Natural Cosmetics – www.jason-natural.com

Jordana Cosmetics – www.jordanacosmetics.comwww.jordanacosmetics.eu

Juice Beauty – www.juicebeauty.com

Kiss My Face – www.kissmyface.com

Laboratoire Holistica International – www.holistica.fr

Lily LoLo Mineral Cosmetics – http://www.lilylolo.co.uk/http://www.lilylolo.cz/

Liz Earle Cosmetics (KPL Cosmetics Ltd) – (pouze přes internet)www.lizearle.com

Manna Natur Kosmetikum – www.manna.huwww.mannamydlo.cz

L’Occitane – www.loccitane.com – aktuálně odebrán certifikát HCS kvůli prodeji do Číny, kde se na zvířatech přetestují i dodané přípravky… více ZDE a v POSTOJI firmy

Lush – https://cz.lush.com/ – Pozn.: Tato značka certifikát HCS nemá, ale rozhodli jsme se udělat výjimku a zařadit ji na seznam, jelikož její systém kontroly dodavatelů je ještě přísnější než u HCS, důraz na netestování na zvířatech a prověřování dodavatelů je kladen od založení této značky a mimo vyrábění kosmetiky se Lush zaměřuje i na aktivní lobbing za nahrazení pokusů na zvířatech. Více o jejich systému zde
Edit: V našem seznamu Lush figurovala do prosince 2016, protože její firemní politika ohledně netestování na zvířatech byla velmi přísná. Pak jsme se dozvěděli, že společnost změnila svá kritéria pro testování kosmetiky a umožňuje testování kosmetických složek na zvířatech v rámci chemického Nařízení REACH. Proto byla společnost z našeho seznamu vyjmuta. Více infrormací – www.cz.lush.com/article/animal-testing-our-policy-cs#

Manufaktura – www.manufaktura.cz

Marble Hill (pouze přes internet) – www.marblehillonline.co.uk

Marks & Spencer – www.marks-and-spencer.cz

Mary Kay – www.marykay.cz – aktuálně odebrán certifikát HCS kvůli prodeji do Číny, kde se na zvířatech přetestují i dodané přípravky… více ZDE a v POSTOJI firmy

Method – www.methodhome.com

  Milani – milanicosmetics.com
  Montagne Jeunesse – www.montagnejeunesse.com

Mrs. Conn’s Bath Day (pouze přes internet) – www.mrsconns.com

Nothing Nasty – (pouze přes internet) www.nothingnasty.com

Organix South Inc. (Thera Neem) – www.organixsouth.com

Patyka (pouze přes internet) – www.patyka.com

Paul Mitchell – www.paulmitchell.comwww.paulmitchellshop.cz

Paula’s Choice – www.paulaschoice.com 

Raw Gaia – http://www.heaven4skin.cz/raw-gaia-v2.html

Santaverde – www.santaverde.de

Serpens – naomibiocosmetics.sk

Seventh generation – www.seventhgeneration.com

SpaRitual – http://www.sparitual.eu/ 

Suma Foods (Triangle Wholefoods Collective Ltd; výrobky Ecoleaf) –www.suma.coop

The Body Shop – www.thebodyshop.com

Urban Decay – www.urbandecay.com

Urtekram – www.urtekram.cz

Yarok – www.yarokhair.com

Yes to (pouze přes internet) – www.yestocarrots.com

Yves Rocher – www.yves-rocher.cz – odebrán certifikát HCS kvůli prodeji do Číny, kde se na zvířatech přetestují i dodané přípravky… 
Vyjádření firmy:
,,Certifikát HCS, který jsme z získali v roce 2010, nám byl odebrán bohužel kvůli skutečnosti, že čínská vláda vyžaduje přetestování veškerých dovážených výrobků na zvířatech. Na čínském trhu však prodáváme pouze nepatrné množství z celkové nabídky.
Naše výrobky ani jejich složky nejsou testovány na zvířatech již od roku 1989. Byli jsme jednou z prvních společností, která testování zastavila. Dodržujeme i další přísná ekologická pravidla.
Centra, ve kterých jsou výrobky testovány, se nemohou opřít o alternativní metody testování, čehož my velmi litujeme, neboť již dlouhá léta bojujeme proti tomu, aby zvířata trpěla.
V Číně prodáváme pouze malou část z celkové nabídky výrobků.
S očekáváním vývoje na místním trhu a úprav právních norem, se zároveň snažíme udržet si kontakt se zaangažovanými čínskými hodnostáři, aniž bychom je okatě upozorňovali na toto citlivé téma, a přesvědčit je o spolehlivosti dnešních alternativních metod, které jsou běžně používané na trhu.
Bohužel nás však čeká dlouhá diskuze a jednání, které k naší lítosti zaberou čas, zejména pokud se jedná o tak tradiční a svéhlavou zemi jakou je Čína.
Zároveň Vás ujišťujeme, že naše závazky v boji proti testování na zvířatech trvají:
–        Netestujeme ani nenecháváme testovat naše výrobky na zvířatech.
–        Složky použité v našich výrobcích dodaných našimi dodavateli nejsou testovány na zvířatech.
–        Přestali jsme získávat rostlinné výtažky do našich produktů, které by testování na zvířatech vyžadovaly.
–        Investujeme do výzkumných programů a stále se snažíme vyvíjet alternativní metody testování.
–        Ve složení našich výrobků nepoužíváme složky původně pocházející ze zvířat, které jsou běžně používané v kosmetickém průmyslu. Jedná se např. o  karmínovou růž z červce, hmyzu, který produkuje karmínovou kyselinu na ochranu proti svým nepřátelům a z níž se vyrábí karmínová barva používaná ve rtěnkách.
Yves Rocher bude usilovat o získání nové certifikace na jednotlivé výrobky, které podmínky certifikace splňují.
Nicméně boj proti testování na zvířatech je jednou z našich priorit, stejně tak jako další ekologické aktivity.“
Mgr. Lucie Tomišková,
Public Relations
31.1. 20212

ZAO Essence of Nature – www.zaomakeup.com/en

 

 

Seznam obchodů, v nichž lze výrobky těchto značek koupit.

Seznam všech značek s certifikátem HCS a/nebo HHPS (řada z nich je k objednání přes internet nebo je můžete zakoupit při svých cestách do zahraničí)

Můžeme se spoléhat na zákaz testování kosmetiky na zvířatech?

Leaping Bunny

Na seznamu PETA

Kosmetik ohne Tierversuche – aplikace do mobilu

PETA – https://crueltyfree.peta.org/

Certifikát HCS
Certifikát BDIH
Certifikát VEGAN

 

Netestovaná krmiva:

 

  Farmina

    přeloženo:

Neděláme pokusy na zvířatech, náš výzkum je zaměřen na ověření funkčnosti vyspělých výrobků a je založena na spolupráci chovatelů a majitelů domácích mazlíčků, které nám umožňují pracovat se zvířaty  za běžných podmínek a v jejich domácím prostředí.

Clinivet

oceněno PETA

Fromm Family

oceněno PETA

Arden Grange

Naše „Záruka netestováno na zvířatech“ potvrzuje, že jsme nefinancovali a nikdy nebudeme financovat žádné invazivní výzkumné projekty prováděné v souvislosti s vývojem nebo zušlechťováním krmiv pro domácí zvířata vyráběných nebo prodávaných naší společností.

Canidae

Feelwells

oceněno Ethical Award a PETA

Animonda

,,V Animondě neprovádíme testy na zvířatech. Abychom zajistili, že psi a kočky rádi jedí naše produkty, testují domácí mazlíčci naše krmivo ve známém prostředí svého domova. Majitel zvířete obdrží testovací produkt spolu s pokyny ke krmení a dotazníkem. Zvířata jsou krmena testovaným produktem po pevně stanovenou dobu. Zaznamenává se množství snědené potravy a chování zvířete.“

Brit

Prohlášení
Společnost VAFO Praha s.r.o. prohlašuje, že žádné z krmiv pro psy a kočky, které jsou společností vyráběny, nejsou testovány na laboratorních zvířatech.
Martin Kvas
Quality manager
Chrastany, 19.3.2012

Fitmin

,,Naše společnost při vývoji krmiv a doplňků provádí testaci na zvířatech, ale nejedná o žádnou brutální testaci, kterou máte pravděpodobně na mysli Vy. Informace o testaci uvádíme na stránkách chovatelské stanice Fitmin pro plemeno border kolie, která byla mimo jiné i pro účel testace krmiv před 10 lety založena.
Před časem se ke mně dostal e-mail a v něm byly popisovány metody testace typu odebrání jedné ledviny, záměrné podávání vyšších dávek minerálů či vitamínů apod.... Nic podobného u nás neprobíhá, naši psi testují především chutnost krmiv a jejich stravitelnost. Je to test, kdy psovi jsou předloženy 2 misky granulí, následně se zaznamenává kolik a z jaké misky žral a exkrementy jsou zaslány k analýze. Je to zcela nenásilný test, plně v souladu s legislativou.
Nevím, jaký důkaz, prohlášení či certifikát by Vás přesvědčil, že daný výrobce jakýmkoliv způsobem netestuje na zvířatech. Nezávadnost testací na našich psech dokazují i výsledky naší chovatelské stanice. Psi sklízí úspěchy nejen na poli výstavním (právě se dvě feny vrátily z výstavy Cruft´s) ale i v oblasti agility, dogfrisbee, pasení a někteří mají složenou zkoušku z canisterapie.
V případě doplňujících informací jsem Vám k dispozici. Určitě by nebyl problém domluvit návštěvu naší chovatelské stanice, kdybyste se chtěla osobně přesvědčit o nezávadnosti testů a dodržovaní welfare.
Frűhaufová Soňa
product manager 
Dibaq a.s."
19. 3. 2012

Calibra

,,Nové receptury nelze připravit bez předchozího zkrmování vybrané skupině zvířat. Toto se ovšem děje pouze na domluvených chovatelských stanicích a to vždy ve spolupráci přímo s chovateli. Majitelé zvířat samozřejmě mohou od zkrmování kdykoliv odstoupit. Doposud se nestalo, že by receptura měla negativní vliv na zdraví zvířat a musela být z krmné dávky vysazena. Tímto tedy můžeme závazně potvrdit, že se krmivo Calibra v žádném případě netestuje na zvířatech chovaných v laboratorních podmínkách.
Petr Miko
Produktový manažer“
30. 3. 2012

OrganiPets

oceněno PETA

Almo Nature

oceněno PETA

Perro

oceněno PETA

 

Farm Dog Naturals – přírodní léčiva a přípravky

Leping Bunny, Vegan – INFO

Zde další, jsou to krmiva dostupná v UK, ale některá jsou i u nás (např. Benevo,

Ami, Yarrah – veganská).

 

http://www.peta.org.uk/features/non-animal-tested-companion-animal-food/

 

Černá listina:
PROCTER & GAMBLE: IAMS, EUKANUBA,
MARS: Pedigree, Cesar, Whiskas, Sheba, Kitekat, Pal, Chappie, Bounce
NESTLÉ: Friskes, Friskies Petcare, Bonio, Wunalot, Soilers, Felix, Arthur´s, Choosy, Alpo, Mighty Dog
COLGATE-PALMOLIVE: Hill´s Science Diet, Prescription DietRALSTON-PURINA: Purina, Edward Baker

 
 
 

CIGARETY ZDE

 

 

Share on facebook
Facebook

Za jakýkoliv finanční dar Vám
mnohokrát děkujeme.

Bankovní převod na náš účet: 2500230450/2010 Fio banka
Bankovní spojení pro platby v EUR v SR: 2500230450/8330
IBAN: CZ2320100000002500230450
BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX
(Příchozí a odchozí platby ČR – SR – zdarma!)

!! Při platbě kartou online se může zobrazit chybová hláška (viz fotka). Hlášku můžete ignorovat. Jedná se o chybu na straně Paypal. Transakce se úspěšně dokončí i přes tuto zobrazenou chybu.